FATIMA ZEHRA ÇAĞLAR kimdir ?

1967 yılında İzmir’de dünyaya geldim. 2000 yılında geçirdiğim bir rahatsızlık sonucu hayatımı sorgulamaya başladım ve ilk olarak meditasyon ile tanıştım. Sonrasında okuduğum sayısız kitapla kendi içsel yolculuğuma başladım.

Kendime ait olduğunu düşündüğüm fikir, düşünce, inanç, bakış açısı ve kimliğin bana ait olmadığını farkettim. Bu yaşadığım farkındalık beni kendi iç dünyamı keşfetmeye itti ve kuantum düşünce tekniği ve bioenerji ile tanıştım.

REİKİ 1. aşama, 2. aşama, 3. aşama ve 4. aşama olan öğretmenlik aşaması eğitimlerimle ve deneyimlerim ile REİKİ master teacher oldum.

Yaşam koçluğu eğitimimi 2013 yılında Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nden aldım. Sonrasında Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı ve Fransa merkezli Psikosomatik Tıp Okulu olan Instıtut Paracelse onaylı sertifikalarımı aldım.

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nün kurucusu ve hocam olan İsmail Barış Özpazarcık’a asistanlık yaptım. Okullarda ve kendi merkezinde verdiği eğitimlerle asistanlığım sırasında koçluk konusunda edindiğim bilgileri ve deneyimlerimi zenginleştirme fırsatım oldu.

Bana göre koçluk NLP’siz olmaz. Bu nedenle NLP Master Proctitioner eğitimlerimle koçlukta daha çok başarılı çalışmalar yaptım.

2018 yılında Optimum Denge Modeli seminerlerine katılarak ODM ve aile seminerleri katılım belgesi aldım. ODM konusunda sevgili hocam Tamer Dövücü’den aldığım bilgiler benliğimde daha fazla farkındalık ve deneyimler yaratmamda etkili oldu. Böylece yaptığım çalışmalarla yeni öğrendiğim bilgileri harmanlayarak kendimi daha fazla geliştirdim.

Farkındalığı idrak noktasına taşıyabilmek hayatın en önemli püf noktasıdır bana göre. İnsanlara bu anlamda yardımcı olabilmek amacıyla yaptığım koçluk ve danışmanlık çalışmalarımla onlara ışık olabilmek ve minik bir aydınlatma yaratabilmek benim için çok değerlidir.